Body: 

КондиціонериНезважаючи на те, де ви знаходитесь у спекотний день, будь-то кафе, робота, торгівельний центр, погодьтесь з нами – приємно, коли працює кондиціонер.

Решту вирішуйте самостійно одним єдиним дзвінком в нашу компанію. Вам сподобається. 

 

 

 

На сьогоднішній день існує декілька основних видів кондиціонерів.

Однак загалом і в цілому всі кондиціонери призначені для виконання однієї основної функції - охолодження повітря, і принципова суть процесу кондиціонування, незалежно від виду та конструкції охолоджуючої системи, залишається незмінною.

Загальний принцип роботи всіх кондиціонерів однаковий. Кондиціювання повітря грунтується на простому фізичному законі - газ в процесі переходу з рідкого стану в газоподібний поглинає тепло , і навпаки , виділяє це тепло при переході з газоподібного стану в рідкий.
 
Кожен з нас знайомий з цим простим фізичним процесом по користуванню простим аерозольним балончиком - всі, напевно, помічали, що при виділенні струменя аерозолю балончик охолоджується. Це відбувається саме через те, що газ, що знаходиться всередині балончика в рідкому стані, при переході в газоподібний стан поглинає теплову енергію.
 
По суті те ж саме роблять і всі системи кондиціонування повітря, в яких цей процес протікає в трьох основних технологічних блоках:

випарник;

компресор;

конденсатор.

 
Будь-який кондиціонер можна представити у вигляді єдиного контуру - кільця з мідних труб, усередині яких циркулює холодоагент ( фреон ) - газ, при переході якого з одного стану в інший відбувається спочатку поглинання тепла, а потім його виділення. Цей фреоновий контур об'єднує всі основні технологічні блоки в єдиному процесі кондиціонування повітря .
 
Отже, вентилятор забирає гаряче повітря з приміщення і подає його на випарник - теплообмінник, всередині якого рідкий газ переводиться в газоподібний стан. При цьому тепло з повітря поглинається, і повітря подається назад в приміщення вже охолодженим. По суті, кондиціювання повітря являє собою процес , при якому тепло з повітря поглинається за рахунок переведення рідкого холодоагенту в газоподібний стан.
Але тепер потрібно повернути наш газ назад у рідкий стан, щоб запустити процес кондиціонування повітря знову. Для цього холодоагент, що знаходиться в газоподібному стані, спочатку подається на компресор, що створює зону підвищеного тиску. Високий тиск необхіден для прискорення процесу переходу холодоагенту  в стан рідини.
 
Одночасно з цим конденсатор, який за своєю суттю є ще одним теплообмінником, тільки працюючим навпаки, запускає процес зворотного переходу газу в рідкий стан. Тепло, що виділяється при цьому, за допомогою ще одного вентилятора відводиться на вулицю. Іншими словами, на цьому етапі тепло з внутрішнього фреонового контуру переходить  у повітря.
 
Таким чином, робота будь-якого побутового кондиціонера зводиться до того, щоб взяти тепло з внутрішнього кімнатного повітря і перенести його в вуличне повітря. Побічним ефектом цього процесу є осушення повітря, так як кімнатне повітря при його охолодженні здатне утримувати в собі все меншу кількість вологи , а утворювані при цьому надлишки вологи за допомогою спеціальної дренажної системи , як і тепло, відводяться назовні.
 
Коли ж кондиціонер включається на режим обігріву кімнатного повітря, то всі ці процеси протікають з точністю навпаки, всі системи починають працювати в реверсивному режимі - при цьому тепло з зовнішнього повітря переноситься в кімнату.
 
З цим, до речі, і пов'язано обмеження для більшості побутових моделей по вуличній температурі, при якій вони можуть працювати на обігрів - до мінус 5 градусів. Адже якщо у вуличному повітрі немає тепла, то і взяти його ніде! І саме тому іноді такі кондиціонери називають " тепловими насосами " , адже вони дійсно " перекачують " тепло з вуличного повітря в кімнату. Враховуючи особливості нашого клімату , саме такі кондиціонери краще купувати в Житомирі.