Як правило , в старих системах встановлені чавунні радіатори радянського виробництва або , що ще гірше , сталеві регістри . Основним недоліком таких радіаторів є їх висока водоємкість і велика вага , що створює незручність монтажу і демонтажу в разі потреби. Крім того , чавунні радіатори не забезпечують того рівня регулювання температури , який здатні забезпечити алюмінієві радіатори.


Сьогодні багато хто вважає чавунні радіатори не естетичними, особливо в порівнянні з радіаторами алюмінієвими , представленими в нашій країні в основному італійськими виробниками.

Алюмінієві радіатори поділяються на дві категорії: радіатори з первинного і з вторинного алюмінію .

Ціна алюмінієвих радіаторів з вторинної сировини нижче , ніж ціна на радіатори з первинної сировини . Проте , первинні алюмінієві радіатори більш якісні та надійні . Так , наприклад , якщо провести рукою по зовнішній стороні секції радіатора з вторинного алюмінію , то плавного руху по « ребрах » не вийде , рука буде "скакати" , що абсолютно виключено при аналогічних діях з радіаторами з алюмінію первинного .

Серед виробників алюмінієвих радіаторів уваги, на думку професіоналів , заслуговують Fondital , Global , Nova Florida . Відмінності між різними марками радіаторів в основному в зовнішньому дизайні, робочі характеристики не особливо відрізняються . Радіатори імпортного виробництва прості в монтажі : потрібно відкрутити чотири гайки і спокійно зняти радіатор зі стіни . Причому вони досить легкі , і з цим може впоратися навіть жінка.

Алюмінієві радіатори рекомендують промивати проточною водою один раз на рік , що з успіхом може робити кожен. Однак це легко зробити у випадку , якщо радіатор встановлений правильно , тобто , з'єднаний з трубами за допомогою швидкороз'ємних сполук. В іншому випадку , якщо труба просто вставлена ​​в радіатор і обтиснута або приварена , його так просто не демонтуєш .